Detský nábytok podľa pravidiel

Nábytok do domu alebo bytu sa nevyberá ľahko. Obyčajne ide o investíciu na mnoho rokov a keďže sa každému človeku páči niečo iné, môže dať zariaďovanie domácnosti naozaj zabrať. Aj pri kúpe detského nábytku si treba dať pozor na niekoľko vecí. Okrem toho, že by mal detský nábytok vyzerať tak ako si človek predstavuje, mal by byť nepochybne aj naozaj kvalitný a funkčný. Čím sa teda treba pri výbere detského nábytku riadiť?

Izba novorodenca

V detskej izbe novorodenca nemusí byť mnoho detského nábytku. Každý kus by však mal slúžiť na niečo praktické. Základom detskej izby pre najmenších by mala byť detská postieľka a prebaľovací pult. Dnes žijeme vo svete, kde sa každý predajca snaží vyhovieť zákazníkovi tak ako sa len dá. Preto nie je ničím nezvyčajným, že aj na našom trhu sa nachádzajú postieľky mnohých dizajnov. Rodičia, ktorí postieľku kupujú by však okrem jej vzhľadu mali myslieť aj na to, že ju budú používať každý deň, až do okamihu, kým ju nevymenia za prvú detskú postel. Preto by mala mať v prvom rade posuvné dno, aby sa mamička a otecko pri novorodencovi nemuseli veľmi nakláňať a na druhej strane, aby väčšie deti mali dostatok bezpečia. Ak si navyše rodičia zvolia detskú postieľku, ktorá má kolieska, môžu dieťa strážiť v každej jednej izbe.

Prebaľovacia komoda

Aj keď nie každý rodič má v detskej izbe priestor na prebaľovací pult a mnoho mamičiek dodnes prebaľuje svoje dieťa na posteli alebo stole, objavujú sa prebaľovacie pulty v našich domácnostiach čoraz častejšie. Prebaľovací pult by mal byť tiež naozaj bezpečný. O tom rozhoduje jeho hĺbka. Čím hlbší, samozrejme tým bezpečnejší. Na praktické používanie sa najviac hodí prebaľovací pult so zásuvkami, do ktorého sa zmestí všetko, čo pre dieťa rodičia potrebujú. V neposlednom rade netreba zabúdať ani na pohodlie rodičov. Tí by sa samozrejme nemali nad prebaľovacím pultom príliš krčiť a preto zvoliť vhodnú výšku.

Nábytok v predškolskom veku

Keď dieťa rastie, menia sa samozrejme aj jeho potreby. Ak už majú rodičia doma predškoláka, mali by tomu prispôsobiť aj nábytok v detskej izbe. Každé jedno dieťa, ktoré pôjde už onedlho do školy by malo mať v izbe najmä písací stôl. Aj ten treba vybrať starostlivo.

Detský stôl

Písací stôl pre dieťa by mal byť zaujímavý na pohľad, ale rozhodne by mal byť aj praktický. Ak si rodičia nevedia s výberom stola poradiť, mali by sa spoľahnúť na schopnosti svojho dieťaťa. V prípade, že si písací stôl vyberie samo dieťa, určite sa mu bude páčiť a bude sa mu pri ňom sedieť ľahšie. Netreba však zabúdať ani na to, že stôl by mal mať dostatok zásuviek, aby sa do nich zmestilo všetko potrebné. Pre viac informácií z tejto oblasti odporúčame navštíviť stránky  zamerané na Detský nábytok

Categorized: Sortiment

Comments are closed.