Koľko stojí vstavaná skriňa?

Každý z nás, kto riešil zariaďovanie bytu alebo domu vie, že nájsť vhodné zariadenie nie je celkom jednoduché. Treba si zvoliť vhodný štýl, nájsť taký nábytok, ktorý bude rozmerovo vyhovovať a spočítať cenu. A práve pri nábytku na mieru to nie je s cenou celkom jednoznačné.

Pri nábytku namieru vstupuje do ceny nielen cena materiálu a práce, ale aj dizajn a kreatívnosť. Napríklad pri vstavaných skriniach majú vplyv na výslednú cenu všetky tieto zložky a preto je veľmi zložité povedať, akú bude mať konkrétna vstavaná skriňa cenu. Ale ak sa pozrieme na internet, vidíme, že cena vstavaných skríň ľudí naozaj zaujíma. Pozrieme sa teda, čo všetko vstupuje do ceny a ako by sa dala aspoň odhadnúť cena vstavanej skrine.

Čo vstupuje do ceny vstavanej skrine?

rozloženie vnútra – v princípe ide o to, z čoho sa skladá vstavaná skriňa zvnútra. Do ceny vstupuje množstvo poličiek, ich uchytení do hlavných častí vstavanej skrine a ich kvalita.

hrúbka dosiek – police do vstavaných skríň sa robia v hrúbke 18 mm.

oceľový alebo hliníkový rám – na našom trhu ponúkajú predajcovia vstavaných skríň dva druhy mechanizmu pre posuvné dvere – ide o oceľový rám alebo hliníkový. Oceľové rámy sú lacnejšie, aj keď sú tenšie. Hliníkové rámy sú s vyššou cenou a sú masívnejšie, s prepracovanejším dizajnom.

výplne dverí – ide o výplň posuvných dverí, alebo dverí na vstavaných skriniach všeobecne. Niekedy sa tomu hovorí aj predné plochy vstavanej skrine. Posuvné dvere môžu byť rôznej kvality a mať rôzne dekoračné prvky. Môžu byť použité rôzne druhy drevotriesok, zrkadlá, fototapety, špeciálne výplne, alebo dokonca aj vyplnenie ratanom alebo bambusom.

prácavstavaná skriňa sa nikdy nepostaví a nezmontuje sama. Na montáž treba šikovného odborníka alebo stolára, ktorý má dostatočné skúsenosti a prax. Možno sa niekedy bude zdať hodinová sadzba vysoká, ale je to často lepšie riešenie ako platiť menej skúseného odborníka a práca bude trvať dlhšie a bude menej kvalitná.

záruka kvality – áno, aj za to, že odborník pripraví návrh, všetky podklady a pripraví pre vás vstavanú skriňu, aj za to sa platí. Firma môže následne ponúknuť záruku kvality, lebo vie, že práca bola odvedená dobre. A ak by aj v priebehu rokov boli určité problémy, šikovná lokálna firma sa vie o to veľmi promtne postarať.

online návrh – ak niektorý predajca ponúka na svojom webe online návrhára vstavanej skrine, smelo to vyskúšajte. Určite sa predajca poteší, keď prídeme za ním s konkrétnou predstavou – je to výborný základ ako dostať zľavu.

výsledná cena – ak uvažujete o vstavanej skrini, aspoň orientačne rátajte pri dĺžke 4 metre, výške 2,7 metra a hĺbke 60 centimetrov s cenou okolo 900 až 1500 €. Je možné, že sa vám podarí niečo ušetriť, ale lepšie je rátať viac a potom byť milo prekvapený.

Zhrnutie:

Spočítať náklady na výrobu vstavanej skrine je zložité najmä kvôli tomu, že každá je iná. A tiež každý zákazník má iné požiadavky na vnútro a vonkajšiu časť skrine. Výhodou je, že si ju môže každý prispôsobiť podľa seba a podľa priestorových možností v byte alebo dome.

Categorized: Sortiment

Comments are closed.