Lacné manželské postele – vieme, ako na to

Stávať ráno svieži a znovu plný energie je asi snom každého z nás. Je to pritom veľmi jednoduché. Stačí kvalitná manželská posteľ s kvalitným matracom a úspech je zaručený. Na dobrej posteli načerpáte novú energiu veľmi rýchlo a vyhnete sa zdravotným problémom.

Dĺžka manželskej postele

Vyberať posteľ výhradne podľa vzhľadu by bola samozrejme veľká chyby. Najdôležitejším faktorom je materiál a správny rozmer. Práve výberu správneho rozmeru postele je nutné venovať zvýšenú pozornosť. Príliš malé postele, ktoré by nezodpovedali vašim potrebám, by boli každodenným utrpením. Preto ak vám to priestor dovolí, vyberte si posteľ čo najväčších rozmerov. Šírky manželských postelí začínajú na hranici 140 centimetrov, vhodným riešením sú ale hodnoty 180 centimetrov a viac. Čo sa týka dĺžky tak tu platí jednoduchá rovnica. Vaša výška v centimetroch  + 25 =  ideálna dĺžka postele.

Matrac a rošt

Matrac a rošt postele ovplyvňujú do veľkej miery kvalitu spánku. Na matrace sa rozhodne šetriť nevypláca. Kvalitný matrac s prateľným poťahom už našťastie zoženiete v takmer každej špecializovanej predajni.

Umiestnenie postele

Posteľ treba v spálni aj správne umiestniť. Jej čelo sa najčastejšie opiera o stenu a oproti nej by sa nemalo na stene nachádzať ani okno, ani dvere. Posteľ by mala byť rovnako prístupná z oboch strán, aby sa k nej manželia pohodlne dostali a nebudili sa prípadným prechodom cez ňu.

Categorized: Sortiment

Comments are closed.