Manželské postele podľa druhu – pomôžeme s výberom

Spánok potrebuje každý. Len manželská posteľ, ktorá poskytne dokonalý oddych, dokáže poslúžiť majiteľom dokonale. Okrem toho, že by mala byť posteľ pohodlná, mala by byť aj vhodne zladená s ostatným nábytkom v spálni. Kúpu postele si teda naozaj zvážte.

Rozmery manželskej postele

Vybrať manželskú posteľ správnych rozmerov si vyžaduje rozvahu. Šírka postele môže byť rôzna a pohybuje sa obyčajne od 140 po 180 centimetrov na jedno lôžko. Väčším problémom býva dĺžka postele. Manželské postele sa normálne vyrábajú do dĺžky 210 centimetrov. Každá posteľ by mala byť aspoň o 25 centimetrov dlhšia ako človek, ktorý bude na nej spávať. Vyšší ľudia tak obyčajne nemajú inú možnosť, len si dať spraviť posteľ na mieru.

Matrac do manželskej postele

Zárukou kvalitnej postele je nepochybne kvalitný matrac. Jeho výber je čisto individuálny. Ak radšej človek spí na tvrdom matraci, kúpi si tvrdší. Naopak, ak radšej oddychuje na mäkkom, zadováži si matrac mäkký. Matrac sa nekupuje na celý život. Po desiatich rokoch sa ho odporúča vymeniť, pretože okrem toho, že na ňom vznikajú preležaniny, rozmnožujú sa v ňom roztoče. Správny matrac k dobrému spánku nestačí. Pod matracom musí byť aj kvalitný rošt. Okrem klasických roštov sa dnes využívajú aj tie lamelové. Matrac musí dýchať a preto by mal mať prístup vzduchu z každej, aj zo spodnej strany. Človek sa na posteli postí a ak nie je matrac dostatočne vetraný, môže stuchnúť alebo splesnivieť.

Umiestnenie postele

Posteľ treba v spálni aj správne umiestniť. Jej čelo sa najčastejšie opiera o stenu a oproti nej by sa nemalo na stene nachádzať ani okno, ani dvere. Posteľ by mala byť rovnako prístupná z oboch strán, aby sa k nej manželia pohodlne dostali a nebudili sa prípadným prechodom cez ňu.

Categorized: Sortiment

Comments are closed.