Markízy vás ochránia pred nepriazňou počasia

Vonkajšie markízy majú dnes už naozaj veľa priaznivcov. Aj keď sa to možno nezdá, ich kúpa je niekedy naozaj komplikovaná. Keďže ide o markízu, ktorá je umiestnená vonku, musí dokonale odolávať zmenám počasia, počas každého ročného obdobia. Vonkajšia markíza sa kupuje na mnoho rokov a preto ju treba vybrať tak, aby jej kúpa nebola chybou. O funkčnosti a vzhľade samotnej markízy rozhoduje jej kovanie a látka. Kovanie by malo byť pevné, ale zároveň aj ľahké. Práve preto sa vyrába najčastejšie zo zmesí hliníka. Látka na markíze by mala aj po rokoch vyzerať tak ako keď ju človek kúpil. Na takéto účely sa najviac hodí látka z akrylových vláken, ktorá ostane aj po dlhom používaní farebná a naozaj pevná.

Polohy

Vonkajšia markíza sa dá nastaviť tak, aby poskytla ochranu pred slnečnými lúčmi a dažďom počas každého dňa v roku. Práve preto sa musí dať markíza vysunúť. Každý jeden človek si môže vybrať to ako ďaleko markízu vysunie a pod akým uhlom to urobí. Poloha markízy sa mení ovládaním, ktoré je manuálne alebo elektrické. Pri manuálnom si musí človek pomôcť kľukou. Elektrické býva zabudované v markíze alebo v diaľkovom ovládači.

Použitie

Praktické využitie vonkajších markíz je každému jasné. Používajú sa najmä preto, lebo poskytujú tieň otvoreným priestranstvám, akými sú balkóny, či terasy, ale ochránia pred svetlom aj výklady, či okná. Markízy sú dnes aj pomerne veľkým módnym hitom, ktorým sa dá dotvoriť vzhľad každej budovy.

Montáž

Aj keď je montáž vonkajšej markízy pomerne jednoduchá a nenáročná, predsa len sa ju oplatí nechať na odborníkov. Tých nájdete aj vo firmách, ktoré markízy predávajú a preto neváhajte a využite pri montáži kvalifikovanú pomoc. Tieto firmy majú v ponuke aj sieťky proti hmyzu, rolety a žalúzie.

Categorized: Sortiment

Comments are closed.