Moderný interiér a vstavané skrine

Podobne ako kdekoľvek inde, aj pri návrhu a realizácii interiérov môžeme vidieť určité trendy. Dnešný moderný interiér je úplne iný ako interiér v 20. storočí.

Dalo by sa povedať, že v dnešnej dobe môžeme vidieť dva smery pri zariaďovaní interiérov. Jeden smer je čo najlepšie využiť každý voľný centimeter priestoru na malej ploche. Druhý smer, ktorý by sme si mohli všimnúť je skôr minimalistický. A teda využitie len tých prvkov, ktoré sú v danom priestore naozaj potrebné. V tomto prípade vidíme skôr väčšie plochy a väčšie rozmery jednotlivých prvkov. Obidva tieto smery majú však niečo spoločné – a tým je snaha o čo najlepšie využitie daného priestoru. A v oboch prípadoch sa pre tento účel často využívajú vstavané skrine.

Miestnost-8-otv

Čím sa vyznačuje moderný interiér?

  • čo najlepšie využitie priestoru – v princípe ide o to, že vždy je priestoru málo a vždy treba nájsť vhodné miesto pre odloženie vecí. Moderné interiéry sa vyznačujú aj tým, že už vopred sa myslí na to, kde bude mať ktorá vec svoje stále miesto. V tomto môžu pomôcť aj vstavané skrine, ktoré vyrába Mojaskrina.sk.. Ich výhodou je aj to, že sú vstavané do konkrétneho priestoru, teda napasované. Tak využijú daný priestor najlepšie ako je to možné.
  • poriadok a prehľad – jeden z princípov, ktorý sa dostáva aj do moderných interiérov je to, že interiér má byť prehľadný. Prehľadnosť vo veciach môže niekedy znamenať, že ich máme na dosah ruky, napríklad knihy v knižnici, a niekedy to môže znamenať, že dané veci sú skryté vo vstavanej skrini a použijú sa len vtedy keď to bude potrebné.
  • kvalitné materiály – v posledných rokoch môžeme vidieť aj návrat ku kvalitným materiálom, ktoré sa stávajú stále viac dostupné. Či už ide o high-tech materiály alebo prírodné materiály, obidve skupiny sa stále častejšie vyskytujú aj v modernom interiéri. To sa prejavuje aj na skriniach na mieru od Mojaskrina.sk, kde sa používajú zliatiny hliníka, rôzne farebné a matované sklá alebo medené zrkadlá. A tak sa môže vstavaná skriňa stať aj vhodným dizajnovým prvkom v modernom interiéri.

 

Čo si všímať pri plánovaní vstavaných skríň?

  • skúsenosti s plánovaním moderných interiérov – pri plánovaní interiéru alebo pri prerábke bytu je vhodné vybrať si takého dodávateľa vstavanej skrine, ktorý vie odborne poradiť, má viacero rokov skúseností a bude sa pozerať na daný interiér komplexne, ideálne je ak navrhne viac druhov nábytku v jednom štýle tak, aby bol interiér zladený.
  • využitie vstavanej skrine – dôležité je uvedomiť si aj to, na aký účel sa bude daná vstavaná skriňa používať. Teda či má mať otvorené poličky, dvierka na pánty alebo posuvné dvere. Otvorená vstavaná skriňa má výhodu, že veci v nej sú okamžite dostupné.

 

Zhrnutie článku:

Jedným z dnešných trendov pri zariaďovaní interiéru sú aj vstavané skrine. Takéto trendové skrine vám môžu vyrobiť napríklad cez Mojaskrina.sk. Vstavané skrine slúžia hlavne na to, aby sa daný priestor využil čo najlepšie. Prinášajú do interiéru pokoj a prehľad. Môžu byť jeho súčasťou alebo dokonca jeho hlavným dizajnovým prvkom. Pri výbere dodávateľa alebo majstra, je vhodné sa orientovať podľa toho, koľko majú za sebou realizácií v podobnom štýle ako máte svoju predstavu. Jedným zo skúsených odborníkov v Bratislave je aj firma VG Divendoor s.r.o. s vlastným showroomom v Dúbravke.

Categorized: Sortiment

Comments are closed.