Prečo kúpiť poschodové postele

Poschodové postele  majú mnoho výhod a šetrenie priestoru k nim  rozhodne patrí. Aj keď sa nehodia úplne všade, bývajú voľbou číslo jedna najmä tam, kde priestor ušetriť treba. Preto ich nájdeme najmä v detských izbách a na miestach, kde ľudia príležitostne prespávajú. Hlavne v panelákoch, kde sa niekedy musia do jednej detskej izby zmestiť aj tri deti, sú poschodové postele naozaj vhodným nábytkovým riešením.

Detská poschodová posteľ

Deti sa vedia z poschodových postelí tešiť snáď najviac. Práve preto sú detské izby tie miestnosti, v ktorých vidíme poschodové postele najčastejšie. Okrem toho, že môžu rodičia vybrať pre svoje dieťa klasickú poschodovú posteľ, ktorá má postele uložené nad sebou, môžu siahnuť aj po modernejšej verzií, v ktorej sú postele uložené v pravom uhle. Najobľúbenejšie sú však dnes detské poschodové postele, ktoré majú len horné lôžko a dolné je nahradené skriňou, písacím stolom alebo priestorom na hranie.

Poschodové postele z masívu

Každá poschodová posteľ by mala byť v prvom rade naozaj bezpečná. Je jedno, ako posteľ vyzerá, bezpečnosť je na prvom mieste. Kvalitnú a najmä bezpečnú posteľ robí hlavne bezpečný rebrík a zábrana na hornej posteli. Rebrík, prípadne schodíky, ktoré vedú na vrchnú posteľ, by mali byť bezpečné aj počas noci, keď z nich človek schádza napríklad na toaletu. Nemali by sa teda šmýkať, nemali by byť príliš strmé a hlavne by mali byť pevné. Zábrana na vrchnom lôžku zas zaistí, že dieťa nevypadne náhodou počas noci. Aj keď nemajú takéto zábrany všetky postele, dajú sa dokúpiť a preto môže byť každá poschodová posteľ naozaj bezpečná.

Categorized: Sortiment

Comments are closed.