Postele z masívu? Nechajte si poradiť!

Kvalitný spánok dnes potrebuje každý. Zárukou takého spánku je aj Postele z masívu, ktorú si môže domov kúpiť každý. Ak ju chcete aj vy a neviete si vybrať, prečítajte si naše rady.

Večné drevo

Doba dnes diktuje mnoho trendov. Výnimkou nie je ani nábytkárstvo. Aj keď dnes ľudia preferujú postele z drevotriesky, plastu a dokonca kovu, na drevo by sa rozhodne nemalo zabúdať. Aj napriek pokroku sú drevené postele stále tie najkvalitnejšie, avšak obyčajne aj tie najdrahšie. Ak si však človek za drevenú posteľ zaplatí, bude ju môcť používať mnoho rokov bez toho, aby bolo jej používanie vôbec vidno. S cenou postele z masívu teda prichádza aj jej kvalita, ktorú musí oceniť každý.

Prečo zvoliť nábytok z masívu

Masívny nábytok je vo všeobecnosti naozaj drahý. S ich cenou však prichádza aj mnoho výhod, ktoré by človek pri lacnejšom nábytku hľadal len veľmi ťažko. Najväčšou výhodou postelí z masívu je samozrejme ich životnosť. Každá jedna posteľ, ktorá je vyrobená z masívu vydrží človeku mnoho rokov, počas ktorých bude každú noc maximálne slúžiť. Pohodlie a stabilita sú nepochybne ďalšie výhody, ktoré s masívnym nábytkom súvisia. Navyše ak má človek rád originalitu, je pre neho posteľ z masívu ako stvorená. Masívne postele sú totižto vo väčšine prípadov naozajstný originál.

Postele z masívu v duchu minimalizmu

Dnes už neplatí, že by sa masívna posteľ nehodila do moderného príbytku. Každý predajca vie, že ak chce uspieť na trhu medzi konkurenciou, mal by mať v ponuke všetko, čo by mohol kupujúci hľadať. Keďže masívne postele s jednoduchými a minimálnymi líniami sú to, čo hľadajú ľudia, ktorí túžia v modernej domácnosti po kvalite, nájdu sa na trhu aj takéto kúsky. Potom už nie je problémom zaradiť posteľ z masívu do moderného domova.

Aký druh dreva zvoliť

Postele z masívu sa dajú kúpiť v rôznom prevedení. Nie je ničím nezvyčajným, že človek má na výber z viacerých druhov dreva. Popri klasickom buku, dube alebo smreku, si môže človek dopriať aj luxusnejšiu jelšu alebo čerešňu. Na výbere dreva v konečnom dôsledku nezáleží. Kvalita dreva je podobná. Ľudia vyberajú postele obyčajne podľa toho akej farby sú a teda aj podľa toho, či sa im hodí k ostatnému nábytku.

Finálna povrchová úprava

Správnu farbu získa posteľ z masívu obyčajne morením. Následne má človek na výber z dvoch základných možností. Buď si posteľ nechá nalakovať alebo navoskovať. Voskovaná posteľ vyzerá obyčajne lepšie ako tá lakovaná. O voskovaný nábytok sa však treba viac starať a raz za niekoľko rokov ho prevoskovať. Aj keď znie tento úkon hrozivo, v skutočnosti nie je a preto sa nemusíte voskovania báť.

Categorized: Sortiment

Comments are closed.