Rohové sedačky vs gauč

Predtým, než sa vyberiete na nákup rohovej sedačky, mali by ste si  ujasniť, kam ju chcete umiestniť a koľko priestoru môžete pre ňu „obetovať“. Podľa toho potom vyberajte rozmery rohovej sedačky.  Veľkosť by však mala korešpondovať aj s tým, koľko ľudí na nej bude sedávať. Teda pre väčšie rodiny je vhodná väčšia rohová sedacia súprava, menším rodinkám postačí aj sedačka menších rozmerov.

Poťahový materiál

Materiál poťahu rohovej sedačky je veľmi dôležitý, pretože má vplyv na celkovú životnosť sedačky. Najodolnejšie a zároveň však aj najdrahšie sú rohové sedačky celokožené. Kvalitná kožená sedačka má predpoklady dlhej životnosti a je nenáročná na údržbu, čo ocenia najmä rodiny s deťmi alebo ak sú v byte domáce zvieratá. Medzi lacnejšie poťahové materiály potom patrí mikroplyš, mikrovlákno alebo žinilka. Orientujte sa pri rozhodovaní nielen podľa ceny, ale aj podľa náročnosti údržby poťahu.  Okrem materiálu si treba zvoliť aj správnu farbu, prípadne vzor poťahu. To je nutné prispôsobiť celkovej atmosfére obývacej izby.

Dominanta obývacej izby

Rohová sedačka je dominantou obývacej izby. To znamená, že je to to prvé, čo si človek pri vstupe do miestnosti všimne. Ostatné prvky – nábytok i doplnky, by nemali byť príliš výrazné, ale všetko spolu musí pekne ladiť. Vyberajte preto farby i vzory, ktoré sa navzájom dopĺňajú.  Rohovú sedačku možno oživiť pomocou farebných vankúšov rôznych tvarov a veľkostí.

Categorized: Sortiment

Comments are closed.