Rozkladacie sedacie súpravy. Poslúžia cez deň aj v noci

Nielen pre tých z vás, ktorí bojujete s nedostatkom priestoru vo vašej domácnosti, sú rozkladacie sedacie súpravy tou pravou voľbou. Dokážu vyriešiť otázku príležitostného prespávania návštev ale aj potrebu každodenného lôžka pre člena domácnosti. Niektoré rozkladacie sedacie súpravy sa po rozložení môžu stať plnohodnotnou posteľou.

Výhody rozkladacej sedačky

Rozkladacie sedačky sú veľmi univerzálnym kusom vybavenia domácnosti, ktorý v sebe kombinuje prvky sedacieho nábytku a postele. Praktická stránka takejto sedačky hrá veľkú rolu pri hospodárení s priestorom v domácnosti. Nerozložená rozkladacia sedačka je od klasickej k nerozoznaniu. Možno ju využiť na usadenie návštevy, pozeranie televízie alebo iný druh relaxu.  V prípade, keď je potrebné lôžko, dokážete bez problémov  premeniť sedačku na posteľ.

Nevýhody

Nevýhodou sa môže na prvý pohľad zdať cena pohovky. Tá je v porovnaní s nerozkladacou sedacou súpravou obvykle vyššia.  Druhou nevýhodou môže byť nadmerná tuhosť sedacej časti. Je to spôsobené potrebou vnútornej konštrukcie, ktorá dáva menej priestoru na mäkkú výplň sedacej časti.

Rozmery lôžka

Aby ste mohli naplno využívať vašu novú sedaciu súpravu ako   miesto na spanie, musíte zvoliť dostatočné rozmery lôžka. Na trhu sa nachádzajú rozkladacie sedacie súpravy, ktorých lôžko nie je dostačujúce ani pre nižšie postavy. V ponuke sú ale aj lôžka s rozmermi veľkej manželskej postele. Buďte preto s výberom opatrný.

Kvalita

Pri výbere sedačky   len ťažko získate referencie na daný výrobok.  Je len na vás si sedačku dostatočne prezrieť a zhodnotiť. Sledujte hlavne kvalitu povrchového materiálu, spoje, kvalitu rozkladacieho mechanizmu. Sedačka v žiadnom prípade nemôže vŕzgať. Zatlačením na rohy sedačky zistíme kvalitu spracovania.  Pri dotyku nesmiete cítiť ostré hrany.  Ostré hrany majú za následok predratie poťahovej látky a tým znehodnotenie sedacej súpravy.

Rozkladacie sedacie súpravy. Poslúžia cez deň aj v noci
Prejsť na začiatok